Články

Podobenství o malé svíčce a majáku

14. prosince 2014 v 21:43

Stmívalo se.
Jistý člověk vzal maličkou svíčku a začal s ní vystupovat po dlouhém točitém schodišti.
- Kam jdeme? ptala se svíčka.
- Nahoru na věž, abychom posvítili lodím na cestu do přístavu.
- Ani jediná loď v přístavu přece nemůže vidět moje světlo, namítla svíčka.
- I když tvůj plamínek není velký, řekl člověk, hoř jenom dál tak jasně, jak dokážeš, a ostatní nech na mě.

Za tohoto hovoru došli až na vrchol schodiště, kde stála veliká lucerna. Za pomoci malé svíčky člověk lucernu zapálil a brzy velká naleštěná zrcadla za ní začala odrážet paprsky z malé svíčky a její světlo se rozšířilo na míle daleko a široko po moři, svítilo na cestu lodím i poutníkům.

Stejně jako malá svíčka nebo pouhá zápalka mohou zapálit veliký oheň a ukázat cestu stovkám lidí, tak i malý plamínek tvého duševního tepla a dobrého příkladu může zásadně změnit život, pohled na svět a osudy lidí, dokonce i když ty sám si to ještě v plné míře neuvědomuješ.

Buď prostě světlem dne pro lidi kolem tebe, jako ten malý maják, který s radostí přiváděl lodě do bezpečí přístavu.
Majáky neběhají po celém ostrově a nehledají loď, kterou by mohly zachránit, prostě stojí a svítí.
Není třeba se někam hnát, buď prostě lidem kolem sebe světlem.


Zdroj: www.pronaladu.cz

Naslouchání

2. prosince 2014 v 1:38
My všichni máme odlišné názory.
Vy můžete mít ty pravé pro sebe a já mám ty pravé pro mě.
Nezáleží na tom, o co v tomto světě jde, jediná věc, na které můžete pracovat,
je co je pro vás dobré.

Musíte se dostat do kontaktu se svým vnitřním vedením,
protože to je moudrost, která zná odpovědi pro vás.

Není jednoduché naslouchat sami sobě, když vám vaši přátelé a rodina neustále říkají,
co máte dělat.

Přesto však všechny odpovědi na všechny vaše otázky, na které se chystáte ptát,
leží uvnitř vás právě teď.

Louise L. Hay
ww.jdu-za-svymi-sny.blog.cz

Slova ovlivňují náš život

28. listopadu 2014 v 1:48
"Vaše slova velmi ovlivňují váš život a to, co se v něm děje.
Pokud stále vykládáte, jak nemáte peníze a jak si nemůžete najít práci,
Vesmír vám na to řekne: 'Rozkaz!'
Stejně tomu je, pokud si přejete najít milujícího partnera či partnerku, a přitom říkáte,
jak potkáváte samé idioty nebo jak už žádní slušní lidé neexistují a podobně.
Dávejte si prosím pozor na to, co svými slovy a naladěním vysíláte do Vesmíru,
protože právě tím si neustále tvoříte a přitahujete své zážitky."

- Doreen Virtue
ww.jdu-za-svymi-sny.blog.cz

Zázraky se dějí

7. listopadu 2014 v 19:46


dlja-dushi-1-big

Dneska jsem si spletla číslo a nechtěně jsem tátovi poslala esemesku "Mám tě ráda", kterou jsem chtěla poslat svému příteli. Za chvíli mi přišla odpověď: "Taky tě mám rád. Táta." Bylo to strašně dojemné. Hrozně málokdy si říkáme podobná slova.


Můj malý bratr dnes přišel ke mně do pokoje a já na něj houknul, ať vypadne, ještě jsem se na něj ani nepodíval. Když jsem se k němu otočil, viděl jsem, že pro mě umyl a na talířku mi přinesl višně…


Nedávno jsem šel do antikvariátu. Chtěl jsem si koupit knížku, kterou mi kdysi v dětství někdo sebral. Knížku jsem našel, otevřel - a nestačil jsem se divit: byla to právě ta, kterou mi tenkrát vzali! Na první stránce bylo moje jméno a dědečkův podpis. To on mi tehdy knížku daroval. Stálo tam: "Pevně věřím, že za mnoho let se ti tahle knížka znovu dostane do rukou a rád si ji přečteš"


Dneska jsme si s dědečkem prohlíželi fotky a narazili jsme na jednu opravdu hodně starou, kde byl s babičkou. Babička umřela už před několika lety. Na tom snímku spolu tančili na nějakém večírku. Najednou mě děda objal a povídá: "Pamatuj, že i když snad něco netrvalo věčně, neznamená to, že to nestálo za to."


Patnáct let jsem pracovala jako dětský výchovný poradce. Po letech jsem se potkala s jedním z tehdejších svých svěřenců. Bylo to problémové dítě, neustále naštvané a nespokojené. Jednou jsem mu namalovala Supermana a napsala něco v tom smyslu, že super-hrdinové se nikdy nevzdávají, a proto vždycky zvítězí. Dnes je ten chlapec hasič, zachraňuje lidské životy. Asi půlhodiny jsme si povídali a než jsme se rozloučili, vytáhl diář a ukázal mi můj obrázek Supermana, který měl pořád schovaný..


Stopnul jsem si taxi a na konci jízdy jsem zjistil, že jsem si zapomněl náprsní tašku a nemám čím zaplatit. V tu chvíli mával na moje taxi nějaký muž a když přišel k nám, zaplatil za mě. Ptal jsem se, jak mu peníze můžu vrátit a on vytáhl vizitku s adresou a povídá: "Nechte je tady". Večer jsem se na tu adresu vydal a když jsem dorazil na místo, zjistil jsem, že tam sídlí jedna charitativní organizace.


Jednou jsem jela autobusem a vypadl mi telefon. Vůbec jsem si toho nevšimla, vystoupila a šla domů. Až když jsem si svlékala kabát, zjistila jsem, že telefon nemám. Sedla jsem si a brečela. Najednou klepe na dveře maminka a podává mi svůj mobil, že mě někdo volá. Ozval se mužský hlas, že našel můj telefon, a tak mi tedy volá na mámino číslo. Dali jsme si rande, aby mi mobil vrátil. A scházíme se už dva roky.


Jsem prodavačkou v obchodě s dámskou konfekcí. Dneska k nám přišla dvojice, muž se ženou. On jí každý kousek podrobně popisoval, potom s ní šel do kabinky, pomáhal jí s oblékáním a vyprávěl jí, jak jí která věc sluší. Paní byla slepá. Skutečná láska opravdu překoná každou překážku.

Zdroj: www.pronaladu.cz

13 věcí blokujících příchod štěstí do našeho života

7. listopadu 2014 v 17:41Když se v životě zbavíte 13 věcí, pocítíte příliv štěstí a spokojenosti. Nejen přečtěte… vyzkoušejte to!


1. Zbavte se potřeby vždycky dokazovat svoji pravdu.

Je mezi námi mnoho takových, kteří dokonce ani pod hrozbou ztráty krásného vztahu, i když působí bolest a vyvolávají stres nedokážou ustoupit a přijmout jiný názor. Nestojí to za to.


2. Přestaňte všechno ustavičně kontrolovat.

Zřekněte se potřeby neustálé kontroly všeho, co se kolem vás děje: situací, událostí, lidí apod. Ať jsou to příbuzní, blízcí přátelé, kolegové nebo neznámí lidé na ulici, dovolte jim být takoví, jací jsou.


3. Neházejte na nikoho vinu.

Neklaďte druhým za vinu něco, co máte nebo nemáte, za to, co cítíte nebo necítíte. Přestaňte plýtvat energií a přijměte plnou odpovědnost za vlastní život.


4.Zanechte negativních rozmluv se sebou samým.

Jak mnoho lidí si škodí prostě jen tím, že dovolují negativním myšlenkám řídit svůj vlastní život! Nedůvěřujte tak úplně všemu, co vám říká váš logický, uvážlivý rozum. Jste lepší a schopnější, než se domníváte.


5. Přestaňte si stěžovat.

Zbavte se neustálé potřeby stěžovat si na spoustu věcí: na lidi, situace, události, které vás činí nešťastnými, smutnými a ochablými. Nikdo vás nemůže udělat nešťastnými, žádná situace vás nemůže rozhořčit. Není to situace, která ve vás vyvolává ty či ony pocity.


6. Zřekněte se kritiky.

Zanechte kritiky lidí, kteří jsou jiní než vy, a událostí, které nenaplňují vaše očekávání. Každý je jiný..


7. Nechtějte na druhé udělat dojem.

Přestaňte se přetvařovat a být někým, kým ve skutečnosti nejste. Sejměte masku, přijměte a zamilujte si své skutečné Já.


8. Nebraňte se změnám.

Změny jsou zcela normální, jsou nezbytné, aby se člověk pohnul z bodu A do bodu B. Pomáhají měnit náš vlastní život i život lidí kolem nás k lepšímu.


9. Nechte cejchování.

Skoncujte s cejchováním lidí či událostí, o kterých nic nevíte nebo jim prostě nerozumíte. Raději se postupně otevírejte poznávání nového.


10. Opusťte minulost.

Ano, je to těžké. Zvláště když minulost je pěknější než přítomnost a z budoucnosti máme jisté obavy. Avšak nezbývá vám nic jiného než přijmout fakt, že přítomnost je to jediné, co máte.


11. Zbavte se strachů.

Strach je pouhou iluzí, ve skutečnosti neexistuje - to vy jste ho stvořili. Všechno je ve vaší hlavě. Změňte své vnitřní vztahy a ty vnější se samy usadí na správná místa.


12.Přestaňte se vymlouvat.

Odhalte výmluvy a pošlete je do penze. Nejčastěji omezujeme sami sebe právě záplavou výmluv.


13.Nepodřizujte svůj život očekávání jiných lidí.

Příliš mnoho lidí žije životem, který jim nenáleží. Prožívají ho v souladu s tím, co pro ně jiní pokládají za nejlepší - dělají to, co od nich očekávají rodiče, přátelé, učitelé, vláda a společnost. Ignorují svůj vlastní vnitřní hlas, vnitřní naléhání. Jsou natolik zaměstnáni realizací očekávání jiných lidí, že nad svým životem ztrácejí kontrolu. Zapomínají, co jim skutečně přináší štěstí, co sami ve skutečnosti chtějí… a konec konců zapomínají sami na sebe.


Zdroj: www.pronaladu.cz

Ticho promlouvá

4. listopadu 2014 v 1:38
Když ztratíte spojení s vnitřním tichem, ztratíte spojení se svým já.
Ztratíte-li spojení se svým já, ztratíte se ve světě.
Vaše nejvnitřnější vědomí vlastního já, vědomí toho, čím jste, je neoddělitelné od ticha.
To je onen pocit já jsem, který je hlubší než jméno a forma.
Ticho je vaší přirozeností...

...Kdykoli je kolem vás ticho - naslouchejte mu. Vnímejte je. Věnujte mu pozornost. Naslouchání tichu vyvolává ticho ve vašem nitru, neboť ticho lze vnímat jedině skrze ně samé.

Všimněte si, že když vnímáte ticho, tak nemyslíte na nic. Uvědomujete si, ale nemyslíte. Jakmile si začnete uvědomovat ticho, okamžitě se dostanete do stavu klidné vnitřní bdělosti. Jste přítomní. Vymanili jste se z dlouhých tisíciletí kolektivního návyku.

Podívejte se na strom nebo na květinu. Tiše ji vnímejte. Jak je tichá, jak hluboce je zakořeněná v Bytí. Dovolte přírodě, aby vás učila tichu.

... Jakýkoli rušivý hluk vám může být stejně nápomocný jako ticho. Jak? Přestanete-li se bránit a hluk přijmete, také dosáhnete vnitřního klidu a ticha.

Kdykoli přijímáte přítomný okamžik - ať už je jakýkoli - jste v klidu.Je ticho pouhá nepřítomnost obsahu a hluku?
Ne, ticho je inteligence sama - vědomí, z nějž se rodí veškeré formy.
Vědomí je esencí všech galaxií a každého stébla trávy; všech květin, stromů, ptáků a vůbec všeho.

Ticho je jediná věc na tomto světě, která nemá žádnou formu.
Koneckonců to není věc a není z tohoto světa.

Když se díváte v klidu na strom nebo na člověka, kdo se dívá? Něco hlubšího než člověk. Vědomí se dívá na svůj výtvor.

Potřebujete víc vědomostí?
Zachrání svět víc informací, víc rychlých počítačů a víc vědecké analýzy?
Nepotřebuje lidstvo spíš moudrost?

Ale co je to moudrost a kde ji lze najít?
Moudrost přichází se schopností být v klidu.
Jen se dívejte a naslouchejte. Nic víc nedělejte.

Tiché pozorování a naslouchání aktivuje neracionální inteligenci ve vašem nitru.
Nechejte ticho vést vaše slova a činy.


Eckhart Tolle - Ticho promlouvá
Ilustrace : © Eva Lipinová
www.duhovaposelstvi.blog.cz

Rok 2014

28. srpna 2014 v 1:31

ROK 2014 - STRUČNĚ A JASNĚ

PSALI JSME O PRAVDĚ, VZTAZÍCH, TRANSFORMACI A LÁSCE. PAK NÁM JEDENA HODNÁ PANÍ PŘEPOSLALA EMAIL, KTERÝ VELMI STRUČNĚ, KRÁSNĚ, JASNĚ A PRAVDIVĚ VYSTIHUJE TO CO SE V ROCE 2014 DĚJE. JELIKOŽ SE S TÍMTO SHODUJEME, UMÍSTILI JSME ZDE TENTO TEXT:

O co půjde v roce 2014 ?
Je rok PRAVDY.

To co bylo skryto, ať už úmyslně nebo z neschopnosti či nedostatku odvahy pravdivě vidět, bude odkryto. Bude to lehké/lehčí pro ty, kteří už dříve toužili žít a mluvit pravdivě. Bude to bolestné pro ty, kteří něco skrývají nebo se sami před něčím, před sebou schovávají.

Je rok TĚLA.
Kdo doopravdy chce, může se uzdravit, může přepnout na vyšší frekvenci.Kdo nechce (ač třeba říká, že by chtěl), může se potýkat i s vážnými chorobami. Jestli chceme doopravdy, nebo to jen sami sobě nalháváme, poznáme podle toho, co děláme. Je tedy třeba všímat si rozporů mezi slovy a činy. Vzhledem k tomu, že je rok pravdy, půjde nám snáz tyto rozpory uvidět.

Je rok SMRTI.
Má v nás i kolem nás zemřít vše nepotřebné - myšlenky, postoje, struktury, nýávyky, vztahy, které svazují či způsobují stagnaci... Máme doslova zemřít, abychom se znovu narodili. Žádná velká změna se neodehraje jen tak, vždy bude třeba něco pustit, aby mohlo něco nového přijít. Vždy je něco za něco. Bude to v tomto pořadí: nejdřív pustit, jít do té nejistoty, že už nic třeba nepřijde. Pak teprve může něco přijít. Mnoho lidí to nezvládne a zemřou fyzicky. Bude hodně smrtí. To není strašné, smrt je vždycky volba.

Je rok LÁSKY.
Láska není zamilovanost, není to chodit s někým, nastěhovat se k němu nebo nastěhovat si ho domů. Jde o lásku dvou svobodných bytostí, lásku, která nesvazuje. Jde o přijetí druhého se vším, co k němu patří. O to být přijat se vším, co ke mně patří. Jde o to nemuset být jiný, než jsem, abych mohl být milován. Jde o lásku k nedokonalému. Lásku bez nároku, co ten druhý musí nebo co já musím. Nejde o to řešit si prostřednictvím druhého své problémy. Nezaplňovat si druhým člověkem sváprázdná místa. Neučinit druhého smyslem a náplní svého života. Je rok pravdy, každá faleš se nakonec ukáže a přinese bolest, zároveň ale oči&s caro n;tění.

Je rok SPOLEČENSTVÍ.
Lidé se budou sdružovat a sdílet své životy. Každý bude každému učitelem a zrcadlem. Všechno své vědění máme předávat dál, proto ho máme, abychom ho předávali. Nic si nemáme nechat pro sebe. Jeden druhému budou lidé pomáhat, ale svoboda bude zachovaná.

Jestli jste něco z toho četli neradi, pak je to vaše nejdůležitější téma a máte se jím nejvíc zabývat.


Zdroj: http://www.dobresdeleni.estranky.czBuďte šťastní

27. června 2014 v 0:37
"Nesvalujte odpovědnost za Váš život na druhé, neobviňujte ostatní za Vaše starosti
a problémy.

Váš osud a Váš život je jen ve Vašich rukou.

Nikdo Vás nemůže o nic připravit, nikdo Vás nemůže nikam stáhnout (tedy pokud se
o to sami nenecháte připravit a sami se nenecháte někam stáhnout).
Všechno, co se Vám v životě děje, má nějaký smysl, nelituje ničeho ani nečekejte,
že Vás někdo udělá šťastnými.

Buďte šťastni právě teď, žijte, tvořte, milujte...
za svůj život jste odpovědní jen vy sami... Nikdo jiný"

Autor - neznámý
Zdroj: Facebook - Komnata snů

Být šťastný

24. dubna 2014 v 0:09
Být šťastný neznamená, že je všechno perfektní.
Znamená to, že ses rozhodl užívat si života i přes všechny jeho nedokonalosti.

Je jedno, jak daleko jsou někteří lidé. Mohou být blíž než ti, kteří jsou nablízku.

Neočekávej, že všichni porozumí tvé cestě, hlavně pokud nikdy nekráčeli tvým směrem.

Nikdy nemůžete soudit životy jiných, protože každý člověk zná jen svoji vlastní bolest
a sebezapření.
Jedna věc je cítit, že jste na správné cestě, ale něco jiné je myslet si, že vaše cesta
je ta jediná správná.
Každý člověk na tomto světě má svůj příběh.
Nesuďte lidi dřív, než je skutečně poznáte. Pravda vás může překvapit.

Namísto toho, abyste s nimi jednali tak, jak to vidíte u ostatních, chovejte se
k druhým tak, jak byste chtěli, aby se oni chovali k vám; vždy s laskavostí a soucitem.

Když někoho soudíte, nevypovídá to nic o tom,
jaký ten člověk skutečně je. Vypovídá to o vás...

(Neznámý autor)


Zdroj: Facebook - Probuzení * 2012 * - Awakening * 2012 *

Jak si užívat života

19. dubna 2014 v 1:45Bohatý továrník se během své dovolené u moře díval na rybáře, který seděl pohodlně
vedle svého člunu.

"Proč nejdete lovit ryby?" zeptal se.
"Protože jsem dnes ulovil už dost," odpověděl rybář.
"Neulovíte víc ryb než spotřebujete?" zeptal se bohatý muž.
"Co bych s nimi dělal?"
"Mohl byste víc vydělat a potom si koupit lepší člun, abyste mohl plout dál a ulovit
více ryb."

"A co potom?"
"Potom byste si mohl koupit nylonové sítě a ulovit ještě více ryb a vydělat ještě víc
peněz. Za nějakou dobu byste měl celou flotilu a byl byste bohatý jako já."

Rybář se zeptal: "A co bych dělal pak?"
"Pak byste si užíval života."
"A co myslíte, že dělám teď?" řekl rybář a spokojeně se díval na moře ...


www.jdu-za-svymi-sny.blog.cz
Autor: neznámý

Našeptávač

14. března 2014 v 8:22


Satan svolal celosvětový kongres démonů. A v úvodním projevu řekl: "Naše situace se zdá být prekérní. Lidé si nastavěli množství kostelů, chrámů, mešit a templů, aby měli kam před námi utíkat. Mají také mnoho moudrých knih - některé z nich i svaté - a dokáží z nich poznávat pravdivou a smysluplnou cestu pro svůj život. My tomu nedokážeme zabránit! Naše věc se zdá být ztracena…"

"Co tedy máme dělat?" volali démoni.

"Nebraňte jim v tom, čemu zabránit nedokážete, ale připravte je o čas", pokračoval Satan, "aby prostě neměli čas na podstatné věci.
Snažte se, aby byli stále zaneprázdněni nedůležitými prkotinami, vymyslete spoustu možností, jak zaměstnat jejich myšlení.

Pokoušejte je, aby utráceli a půjčovali si peníze, aby kvůli tomu v práci trávili víc a víc času, aby pracovali sedm dní v týdnu a nejméně dvanáct hodin denně, a to všechno proto, aby si mohli kupovat zbytečnosti.

Přidejte jim k tomu vědomí vlastní důležitostí a nepostradatelnosti, říkejte jim: "Kdo to zachrání, když ne ty? Nikdo to nedokáže tak dobře udělat jako ty!" Budou pracovat ještě víc a o pracovních věcech budou přemýšlet ve dne i v noci.

Zabraňte jim trávit čas s partnery, zabraňte jim věnovat se dětem. Jejich rodiny se rozpadnou a jejich domovy přestanou být útočištěm před pracovním shonem.

Lákejte je, aby měli doma pořád puštěné rádi, televizi nebo počítač. Dohlédněte, aby v každém obchodě a v každé restauraci pořád vyhrávala hudba. Nuťte je, aby si v každou volnou chvíli strkali sluchátka do uší a ohlušovali si hlavy, aby si i na cestách v autě pořád něco hlučného pouštěli.

Dbejte, aby měli u ruky vždycky množství časopisů a novin. Dvacet čtyři hodin denně na ně útočte zbytečnými a hloupými zprávami. Kolem silnic nastavte billboardy, aby je vyrušovaly při řízení. Jejich schránky naplňte reklamami, katalogy, nabídkami slev a služeb zdarma. V časopisech a v televizi jim pořád ukazujte štíhlé modelky a svalnaté modely, aby začali věřit, že tohle je krása a znechutili si své protějšky.

Postarejte se, aby byli každý večer tak unavení, aby se nemohli milovat.

Veďte je k tomu, aby i při odpočinku byli nezřízení, aby se z cest a z rekreací vraceli vyčerpaní. Braňte jim chodit do přírody, vymýšlejte pro ně spoustu možností "aktivního" odpočinku v zábavních parcích, v multikinech a v hledištích stadionů.

Hlavně je stále a bez oddechu zaměstnávejte! To jim naprosto zabrání slyšet hlas moudrosti, který je tichý a nevtíravý. Zabrání jim to slyšet hlas svého srdce! "

Démoni se po Satanově projevu rozletěli po světa a od té chvíle horlivě pracují přesně podle šéfových instrukcí …

Zdroj, autr - neznámý
ww.jdu-za-svymi-sny.blog.cz

Anděl

13. března 2014 v 0:12
Bylo jednou jedno dítě připravené, že se narodí.
Zeptalo se Boha: "Slyšelo jsem, že mě zítra pošleš na zem. Ale jak tam budu žít,
když jsem maličké a slabé?"
Bůh mu odpověděl: "Mezi mnohými anděli jsem vybral jediného pro Tebe.
Ona na Tebe bude čekat a starat se o Tebe."
"Ale" .... povídá dítě "tady nedělám nic, jenom zpívám a směji se, to je to, co potřebuji,
abych bylo šťastné."
Bůh povídá: "Tvůj anděl Ti bude zpívat každý den a bude Ti říkat ta nejsladší slova.
A ucítíš lásku svého anděla a budeš šťastné."
"Slyšelo jsem, že jsou na zemi zlí lidé" říká dítě "kdo mě ochrání?"
Bůh obejme dítě a říká: " Tvůj anděl Tě bude chránit i za cenu svého života!"
V tom momentě zavládl v nebi klid, ale na zemi bylo slyšet hlasy.
Dítě se v rychlosti zeptalo: "Bože, pověz mi jméno mého anděla."
Bůh odpoví: "Jméno Tvého anděla není vůbec důležité, Ty mu budeš říkat MÁMA."


Zdroj: Facebook Radka Vondráková


Na tomto blogu a na www.duchovni-svet.cz najdete informace o následujících tématech:

léčitelství, duchovní léčení, energetické léčení, léčení duše, andělské léčení, léčení na dálku,
léčení skrze vyšší Já, SRT, Reiki, Imara Reiki,
duchovní příčiny nemocí, co nám tělo říká, jak odstranit příčiny nemocí, léčení nemocí,
zdraví, jak si uchovat zdraví, sebeléčení, homeopatie,
meditace, léčebné meditace,
karma, karmická zátěž, čištění karmy, karmický partner,
osud, jaký je můj osud, osudové setkání, osudové události,
prokletí, rodové prokletí, prokletí rodiny, kletba, jak odstranit prokletí, jak odstranit kletbu,
minulé životy, jak poznat minulé životy, čištění minulých životů, reinkarnace, záhady reinkarnace, vzpomínky na minulé životy,
andělé, komunikace s anděly, jak poznat svého anděla,
přivtělené duše, duchové, energetické bytosti,
energetické čištění prostoru, duše zemřelých, co dělat - když v domě straší,

dotazy k tématům a terapiím: e-mail: duchovni-svet@seznam.cz
.

Co je dualita - článek

3. března 2014 v 2:24
Žijeme v duálním světě, světě, ve kterém existuje ke všemu protiklad:
den a noc, dobré a zlé. Nebe a Země, světlé a tmavé, uvnitř a vně, muž a žena,
chudý a bohatý, hrubohmotný a jemněhmotný.

Tyto póly však nejsou dva stavy, mezi kterými přeskakujeme sem a tam.
Neexistuje jenom černé nebo bílé, dobré nebo zlé. Mezi póly je přechod.
Za úsvitu se noc mění v den. …

… Jednota je stav, který na Zemi neznáme.
Přestože se to pokoušíme vysvětlit, zůstává nepopsatelným mystériem, které rozum
nedokáže uchopit. Rozum, který je sám o sobě polární, který se vyznačuje pravou
a levou polovinou mozku, je zvyklý uvažovat v polárních pojmech.

Jednota má mnoho jmen: Tao, Bůh, prázdnota, světlo, kosmické vědomí.
My lidé můžeme tento stav na chvíli zakusit: v meditacích, na seminářích, v přírodě …
V těchto chvílích je přerušen pocit oddělení. Je těžké toto popisovat, protože
naše slova pocházejí z duality….

Co se děje, když se dva póly sloučí? Zmizí? Ne, póly se vyrovnají, vrací se zpátky
do nic, do prázdnoty.
Nyní tato prázdnota není prázdná v protikladu k plná.

Prázdnota je oblast ještě neprojeveného bytí, oblast všech možností.
Je to srovnatelné s prázdným čistým listem papíru.

Co na něm vidíme? Nic. A co bychom na něj mohli nakreslit, zaznamenat?
Všechno. V "nic", v "prázdnotě" je obsaženo vše.
Všechno je tady, ale ještě se to neoddělilo, ještě to na sebe nevzalo formu,
ještě to není rozlišitelné.

Teprve když možnosti přijmou formu a vystoupí tak z jednoty do duality,
jsou pro člověka viditelné a může je zakusit. …


Autor: Petra Schneider a Gerhard K. Pieroth
Úryvek z knihy : Pomoc z duchovního světa

Rozhovor dvou miminek v břiše matky

21. února 2014 v 2:20


V bříšku těhotné ženy byla dvě miminka . První se ptá toho druhého :

Jak zaplnit svůj život

15. února 2014 v 2:12

Vztah duše a těla - článek

6. února 2014 v 0:43
Úryvek z knihy : Pomoc z duchovního světa

My všichni jsem děti dvou světů a žijeme jednou více, podruhé méně v jednom z nich.
Oba světy jsou výrazem božského bytí, oba světy jsou vibrace.
Žádný není lepší nebo horší, i když se často cítíme být více přitahováni k jednomu
z nich a ten máme sklon přeceňovat.

I když jsou součásti našeho duchovního jemnohmotného bytí nesmrtelné,
zatímco tělo se na konci našeho pozemského života rozpadá, přesto je součástí celku.

Tělo je chrámem, ve kterém naše duše, naše nesmrtelná část může žít v dualitě.
A má svou vlastní moudrost.

Poměr mezi duší a tělem by se dal vysvětlit na příkladu jezdce a koně,
jezdce, který se bez koně nemůže pohybovat: duše je jezdec, který si vybírá koně,
aby dosáhl cíle nebo aby podnikl výlet. Udává směr.

Kůň mu umožňuje, aby se tam dostal. Čím lépe umí jezdec s koněm zacházet a ví,
jak ho řídit, tím příjemnější je jízda.
Kromě toho by měl znát a plnit potřeby koně jako jsou krmivo, voda a odpočinek,
aby mu kůň neonemocněl nebo se pod ním neskácel mrtvý.

Kůň je samostatná živá bytost, která má svou vlastní vůli a moudrost.
Slouží jezdci.
Jezdec může využít schopností koně jako například nalezení vody
nebo vnímání nebezpečí.

Když jezdec s koněm špatně zachází, stane se kůň vzdorovitým a zdráhá se
jezdce podporovat.

Čím více v souladu a láskyplnější je spojení koně a jezdce, tím snazší a příjemnější
je jízda a tím náročnější překážky dokážou spolu zdolat.

Jezdec a kůň mohou splynout v harmonickou jednotu, ve které má jezdec vedení.

Tělo umožňuje nesmrtelné duši zkušenosti, prostřednictvím kterých může růst
a rozvíjet se.
Slouží duchovnímu vývoji.
Čím více jsme s ním v souladu, udržujeme je, pečujeme o ně, vážíme si ho a milujeme,
nasloucháme jeho moudrosti a učíme se s ním zacházet, tím více podporuje
naši duchovní podstatu.

Duše může v těle zakusit zkušenost, jaké je to být člověkem, může překonat dualitu
a objevit, jak lze žít božské v pozemském. A tento proces trvá po celý život.

Vyšší vibrace a aspekty duše neustále proudí z jemnějších do stále více se zhušťujících
aurických těl, až nakonec dosáhnou fyzického těla."


Autor: Petra Schneider a Gerhard K. Pieroth
Úryvek z knihy : Pomoc z duchovního světa

Co učil už kdysi dávno Sokrates

23. ledna 2014 v 2:42

Dělejte to, co vám dělá dobře

28. listopadu 2013 v 2:39

Zabývejte se myšlenkami, které vám dělají dobře.
Dělejte věci, díky nimž se cítíte dobře.
Buďte s lidmi, se kterými se cítíte dobře.
Jezte věci, po kterých se cítí dobře vaše tělo.
Vydejte se směrem, který vám dělá dobře.

Louise L. Hay: Miluj svůj život
www.jdu-za-svymi-sny.blog.cz

Věřte si

21. listopadu 2013 v 2:29
Věřte si! Důvěřujte svým schopnostem!
Bez obyčejné víry ve své vlastní síly nemůžete ani dosáhnout úspěchu
ani být šťastnými.

Se zdravou sebedůvěrou však můžete uspět.

Pocit méněcennosti a neschopnosti vám brání v uskutečňování vašich přání,
ale sebedůvěra vede k úspěšnému realizování vlastních představ.

Autor: Norman Vincent Peale
Úryvek z knihy: Síla pozitního myšleni
www.jdu-za-svymi-sny.blog.cz


Proč mě lidi dohánějí k šílenství? - článek

7. října 2013 v 1:00
Robin S. Sharma:

"Jistě. Pokud tím, co se v určité životní fázi nejvíce potřebuješ naučit, je přijímání druhých
tak, jak jsou, možná si všimneš, že do tvého života jeden za druhým vstupují lidé, kteří tě
dohánějí k šílenství.

Nebo pokud se máš naučit vzdát kontroly, může se ti stát, že se neustále setkáváš s lidmi,
kteří se snaží mít všechno pod kontrolou.

Připomíná mi to slova, která kdysi dávno pronesl Buddha:
"Představ si, že všichni kromě tebe jsou osvícení. Všichni jsou tví učitelé a každý z nich dělá
přesně to, co potřebuješ k tomu, aby ses naučil trpělivosti, dokonalé moudrosti a
dokonalému soucitu." …
… "Jestliže … popíráš osobní odpovědnost za svou roli ve scénářích, které se ve tvém životě
odehrávají, pak se tyto typy lidí - dá se říci učitelů - budou ve tvém životě objevovat znovu
a znovu.
… dokud nepochopíš svou vlastní úlohu a svou vlastní příležitost k posunu skrytou v každém
z těchto setkání."

"Takže můžu začít růst a můj život se může zlepšit teprve tehdy, když přijmu skutečnou
odpovědnost v každé životní situaci. O to jde?"

"Přesně tak. Až poté - a to je na tom úžasné - se tento druh lidí a situací přestane
v tvém životě objevovat."...

"... Když tu lekci pochopíš, může se stát několik věcí. Tento typ lidí se prostě může
přestat objevovat tak často jako dřív, protože k tobě přišli jako učitelé a svůj úkol
splnili."

"Dobrá. Jaká je další možnost?"
"Chování těchto lidí se může zásadně změnit a zničehonic ti mohou připadat jako ty
nejlaskavější a nejláskyplnější bytosti, jaké jsi kdy potkal." …
"… Víš, lidé jsou v zásadě dobří. Když je zahrneš bezpodmínečnou láskou a porozuměním
místo útočení a obviňování, nemohou než reagovat vznešenějším a osvícenějším způsobem
než v minulosti. ..."


Autor: Robin S. Sharma
Úryvky z knihy : Mudrc, surfař a byznysmenka


Hymna života

26. září 2013 v 2:57
Život je šance - využij ji

Život je krása - obdivuj ji

Život je blaženost - užívej ji

Život je sen - uskutečni ho

Život je výzva - přijmi ji

Život je povinnost - naplň ji

Život je hra - hrej ji

Život je bohatství - ochraňuj ho

Život je láska - potěš se s ní

Život je záhada - pronikni ji

Život je slib - splň ho

Život je smutek - překonej ho

Život je hymna - zpívej ji

Život je boj - přijmi ho

Život je štěstí - zasluž si ho

Život je život - žij ho.

Matka Tereza

Náhoda neexistuje - článek

23. září 2013 v 3:00

"Tento svět je velice moudré místo a náš život se odvíjí podle řady přírodních zákonů,
které jsou prostě úžasné.

My lidé si myslíme, že našimi životy zmítají náhodné události a že druzí lidé se v nich objevují
a zase mizí zcela náhodně. Nic nemůže být dál od pravdy.

V našem světě neexistuje chaos, jen řád.

Náhoda neexistuje - to platí bez výjimky.
O našem životě nerozhoduje štěstí a smůla, ale inteligentní proces,
který nám má pomoci dostat ze sebe to nejlepší."


Úryvek z knihy Mudrc, surfař a byznysmenka
Autor: Robin S. Sharma
Na tomto blogu a na www.duchovni-svet.cz najdete informace o následujících tématech:

léčitelství, duchovní léčení, energetické léčení, léčení duše, andělské léčení, léčení na dálku,
léčení skrze vyšší Já, SRT, Reiki, Imara Reiki,
duchovní příčiny nemocí, co nám tělo říká, jak odstranit příčiny nemocí, léčení nemocí,
zdraví, jak si uchovat zdraví, sebeléčení, homeopatie,
meditace, léčebné meditace,
karma, karmická zátěž, čištění karmy, karmický partner,
osud, jaký je můj osud, osudové setkání, osudové události,
prokletí, rodové prokletí, prokletí rodiny, kletba, jak odstranit prokletí, jak odstranit kletbu,
minulé životy, jak poznat minulé životy, čištění minulých životů, reinkarnace, záhady reinkarnace, vzpomínky na minulé životy,
andělé, komunikace s anděly, jak poznat svého anděla,
přivtělené duše, duchové, energetické bytosti,
energetické čištění prostoru, duše zemřelých, co dělat - když v domě straší,

dotazy k tématům a terapiím: e-mail: duchovni-svet@seznam.cz.

Co za nás nikdo neudělá - článek

19. září 2013 v 10:57

Víte, co za nás nikdo neudělá?
Naši práci na sobě, naše sebepoznání, sebezdokonalování a nalezení úcty k sobě.

Jsem terapeutka, pomáhám lidem zjednodušit jejich život, zbavuji je mnoha zátěží,
pomáhám jim pochopit, co se s nimi děje. Pro klienty mohu udělat velmi mnoho,
ale jsou věci, které musí udělat každý sám.
Každý si musí prozkoumat své nitro a najít svou duši a pomoci své duši zbavit se
strachů, předsudků a obav.

Robin S. Sharma o tom píše:
"… Na tom, že člověk udělá chybu, není nic špatného - pouze tak jako lidé rosteme.
Musíme dělat chyby, protože chyby jsou semínka růstu.
Jen bychom neměli opakovat pořád ty samé.
Učiň z rány moudrost, neboli, jak jsi řekl, pouč se ze své minulosti.

Když tedy Grace se synem odešla, ponořil jsem se ještě hloub do sebe, na celé
roky jsem se uzavřel před světem a pustil se do sebepoznávání a vnitřního tázání.
Mou vášní se stala touha zjistit, kdo jsem a proč se můj život odvíjí tak, jak se odvíjí.
Ve světě, kde většina lidí žije mimo sebe, jsem žil v sobě. Ve světě, kde lidé prchají
před svými obavami, jsem jim já běžel vstříc. A to, co jsem ve svém nejhlubším nitru
spatřil, bylo neuvěřitelné."

"Prozradíte mi, co jste v sobě samém uviděl?" zeptal jsem se dychtivě a visel Calovi
na rtech.

"Na to si musíš přijít sám, synu," odvětil a tím rozjitřil mou palčivou zvědavost.
"Víš, svou vnitřní práci si musí udělat každý sám. Je to naše nejvyšší povinnost.
Zkoumat sám sebe a poznat své skutečné já a to, kým jsi, to je hlavním smyslem života.
Dozvědět se více o sobě, abys mohl být něčím více pro svět, to je ta nejvyšší meta.
Víš, dosáhnout opravdového úspěchu v životě vyžaduje práci na sobě a na svém nitru." ...

"Přišel jsem na to, že ty největší poklady, jaké člověk může objevit,
má každý ukryté ve svém srdci.
Těmi největšími životními dary jsou právě vnitřní dary,
které jsou zjeveny pouze těm, kdo mají odvahu nahlédnout
pod povrch svého života…"


Úryvek z knihy Mudrc, surfař a byznysmenka
Autor: Robin S. Sharma


Naše dny jsou spočítané - článek

8. září 2013 v 2:47

"Teprve když si hluboce a niterně uvědomíme skutečnost,
že náš život je krátký a naše dny spočítané,
dokážeme žít naplno a dát ze sebe všechno,
dokud jsme naživu.

Kdyby ti zbýval jen rok života, vsadím se,
že bys ho prožil úplně jinak, než jak žiješ teď. "

Robin S. Sharma
ww.jdu-za-svymi-sny.blog.cz

. . . . . . . . . .


Léčitelství - duchovní léčení - léčitel - aura - čakry - duše - numerologie - léčitel

Jak vnímat život - článek

8. září 2013 v 2:09

Díky zkušenostem a osobním lekcím, kterými jsem na své poutí prošel, jsem pochopil,
že mám-li nad svým životem převzít vedení, musím se také vzdát úporného lpění na své
současné realitě.

My všichni se musíme zbavit téhle závislosti - totiž představy, že předem víme, jak se má
náš život odvíjet. Ve skutečnosti totiž dospějeme ke svému nejvyššímu potenciálu (nebo
ten proces alespoň zahájíme) až v okamžiku, kdy se vzdáme oné kontroly, k níž se s tolika
obavami upínáme, a otevřeme se všem možnostem, které tento úchvatný vesmír nabízí.

Jde o čin plný pokory, neboť abychom se k němu odvážili, musíme se vzdát přesvědčení,
že víme, co je pro nás nejlepší. Abychom to dokázali, musíme si uvědomit, že to,
co považujeme za nezbytnou podmínku svého štěstí, možná ve skutečnosti
vůbec nepotřebujeme.

Říkám, že toto vzdání se kontroly je činem vycházejícím z pokory, protože skutečně vyžaduje,
bychom se odevzdali inteligenci světa, v němž žijeme, která je mnohem mocnější než my sami. ….

Hlavní je mít důvěru v to, že i když se náš život nevyvíjí podle našich pečlivě nalinkovaných
plánů, nakonec se vše v dobré obrátí. Důležité je také věřit ve vyšší úspěch, dalece
přesahující to, co jsme momentálně schopni vidět.


Autor: Robin S. Sharma
Úryvek z knihy: Mudrc, surfař a byznysmenka
www.jdu-za-svymi-sny.blog.cz. . . . . . .Léčitelství - duchovní léčení - léčitel - aura - čakry - duše - numerologie - léčitel


Nechci být ovce - článek

8. září 2013 v 1:49

Svítalo a pastýř zamířil s ovcemi k východu. - Ovce se nikdy nemusejí v ničem rozhodovat,
- pomyslel si. - Asi proto se mě pořád drží. - Jediné, co potřebují, je potrava a voda.

… a i když si ovce za svůj krátký život nepřečtou jedinou knížku a nebudou rozumět jazyku
lidí, kteří si na vsi povídají, co je nového. Spokojí se s potravou a vodou. Za to mu štědře
poskytnou vlnu, svou společnost a - někdy také svoje maso.

Kdybych se najednou změnil k horšímu a rozhodl se jednu po druhé pozabíjet, všimly by si
toho teprve tehdy, až by ze stáda skoro nic nezbývalo, - napadlo ho.

- Věří mi a zapomněly věřit vlastním pudům. A to jen proto, že je vedu za potravou.

Úryvek z knihy: Alchymista
Autor: Paulo Coelho
www.jdu-za-svymi-sny.blog.cz

. . . . . . . . . . . ..


Léčitelství - duchovní léčení - léčitel - aura - čakry - duše - numerologie - léčitel
 
 

Reklama