Listopad 2014

Slova ovlivňují náš život

28. listopadu 2014 v 1:48 Články
"Vaše slova velmi ovlivňují váš život a to, co se v něm děje.
Pokud stále vykládáte, jak nemáte peníze a jak si nemůžete najít práci,
Vesmír vám na to řekne: 'Rozkaz!'
Stejně tomu je, pokud si přejete najít milujícího partnera či partnerku, a přitom říkáte,
jak potkáváte samé idioty nebo jak už žádní slušní lidé neexistují a podobně.
Dávejte si prosím pozor na to, co svými slovy a naladěním vysíláte do Vesmíru,
protože právě tím si neustále tvoříte a přitahujete své zážitky."

- Doreen Virtue
ww.jdu-za-svymi-sny.blog.cz


S Petrem Chobotem - o všem - díl 4.

25. listopadu 2014 v 14:09 Videa
Petr Chobot:

Každý je duše, schopná působit na dálku.
Lidé o tom všeobecně neví, je to před nimi záměrně tajeno.
Celý systém pozemského "školství" a "vzdělání" je především o tom, aby zablokoval naše skutečné schopnosti a možnosti a naprogramoval nás k utrpení toho či jiného druhu.

Lidé se dnes jen zřídkakdy dokážou ponořit tak hluboko do sebe sama, aby narazili na své skutečné já, na svoji kosmickou identitu, neboli bytostné jádro. Jediné "své" já, které znají, je lidské já. A tedy mysl ztotožňují pouze s LIDSKOU myslí. O hloubce činnosti KOSMICKÉ mysli v sobě samých nemají ani potuchy.

Jen SEBEPOZNÁNÍ je garancí takzvaného nenásilí a vzájemné úcty,
respektu a lásky.

SEBEPOZNÁNÍ představuje konec všech válek a všech agresivních opičáckých ideologií.
Je to konec omezených náboženství a jiných bolest a násilí způsobujících doktrín.S Petrem Chobotem - o všem - díl 3.

24. listopadu 2014 v 14:01 Videa
Petr Chobot:

Pokud se vědomí lidstva změní díky světovým meditacím,
NEBUDE žádná válka třeba. Nedojde k ní.
Nacházíme se v důležitém evolučním momentu.
Nelze se zastavit, musíme projít do JINÉ fáze svého vývoje.

Je potřeba meditovat, meditovat a zase meditovat.
Vysílat proudy mentální energie z milionů zdrojů -- milionů lidských jedinců naráz.
TO vše změní.

Způsob boje za podobu reality, praktikovaný Spojenými léčivými silami, je na Zemi něčím novým a neexistuje způsob, jak tuto aktivitu zastavit.

Máme doopravdy vysokou šanci zvítězit a nedovolit určitým silám změnit Zemi opět ve válečné peklo.

Je nutné v co nejkratší době informovat co největší počet obyvatel Země o MOŽNOSTI zapojení se do celého plánu -- plánu "Probuzení".

Lidská mysl má netušené schopnosti!Vynikající talent

9. listopadu 2014 v 20:22 Děti


syndrom-big"Ve škole ji pokládali za beznadějný případ. Kdosi z učitelů napsal rodičům, že problémem jejich dcery je vzdělatelnost. Nebyla schopna se soustředit, ustavičně se vrtěla. Dnes bychom řekli, že trpěla deficitem pozornosti, ve 30. letech však nikdo o podobném syndromu nikdy neslyšel. Takové onemocnění prostě neexistovalo.

Rodiče se rozhodli jít s dcerkou k lékaři. Šla tam s matkou. Posadili ji do křesla v koutě místnosti, kde seděla s dlaněmi zastrčenými pod nohy celých 20 minut, co s ní a maminkou lékař rozmlouval o jejích problémech ve škole. Všechny rušila, neodevzdávala včas domácí úkoly… Nakonec se lékař posadil vedle ní a vysvětlil jí, že vyslechl všechny její problémy a teď si ještě potřebuje mezi čtyřma očima pohovořit s její maminkou. Požádal dívenku, aby tady pár chvil počkala sama a vyšel s matkou z místnosti. Před odchodem pustil rádio, které stálo na stole.

Sotva vyšli ven, vyzval doktor matku, ať se podívá, co teď dělá její dcerka. Ukázalo se, že okamžitě vyskočila a začala se pohybovat v rytmu hudby z rádia. Lékař s matkou se na ni pár minut dívali, pak se lékař obrátil k matce a řekl: Není nemocná, je to tanečnice. Dejte ji do taneční školy.

Maminka lékařovu radu poslechla. Po krátké době dala dcerku zapsat do studia, kde byly stejní neposedové jako její dcera: děti, které dokázaly přemýšlet jenom když se u toho pohybovaly. Tady se učily základům baletu, stepu, věnovaly se jazzu a modernímu tanci. Po čase dceru přijali do královské baletní školy. Stala se sólovou tanečnicí. Ve skupině královského baletu udělala skvělou kariéru. Když dokončila královskou baletní školu, založila si vlastní taneční skupinu.


Toto je příběh Gillian Lynnové, vynikající současné choreografky, taneční experimentátorky, herečky a režisérky. Během svého života vytvořila několik desítek show, oper, baletů a muzikálů, mezi něž patří legendární "Kočky" a "Fantom opery". Je majitelkou nepřeberného množství uznání, vyznamenání a cen.

Společně s Andrew Lloydem Webberem inscenovala jedno z nejznámějších choreografických představení v historii. Přinesla radost milionům lidí. Stala se multimilionářkou. A přitom možná stačilo, aby s ní maminka šla k jinému doktorovi. Ten by jí předepsal prášky, které by ji zklidňovaly…."

Zdroj: www.pronaladu.cz

c

8. listopadu 2014 v 17:59 Citáty

Zázraky se dějí

7. listopadu 2014 v 19:46 Články


dlja-dushi-1-big

Dneska jsem si spletla číslo a nechtěně jsem tátovi poslala esemesku "Mám tě ráda", kterou jsem chtěla poslat svému příteli. Za chvíli mi přišla odpověď: "Taky tě mám rád. Táta." Bylo to strašně dojemné. Hrozně málokdy si říkáme podobná slova.


Můj malý bratr dnes přišel ke mně do pokoje a já na něj houknul, ať vypadne, ještě jsem se na něj ani nepodíval. Když jsem se k němu otočil, viděl jsem, že pro mě umyl a na talířku mi přinesl višně…


Nedávno jsem šel do antikvariátu. Chtěl jsem si koupit knížku, kterou mi kdysi v dětství někdo sebral. Knížku jsem našel, otevřel - a nestačil jsem se divit: byla to právě ta, kterou mi tenkrát vzali! Na první stránce bylo moje jméno a dědečkův podpis. To on mi tehdy knížku daroval. Stálo tam: "Pevně věřím, že za mnoho let se ti tahle knížka znovu dostane do rukou a rád si ji přečteš"


Dneska jsme si s dědečkem prohlíželi fotky a narazili jsme na jednu opravdu hodně starou, kde byl s babičkou. Babička umřela už před několika lety. Na tom snímku spolu tančili na nějakém večírku. Najednou mě děda objal a povídá: "Pamatuj, že i když snad něco netrvalo věčně, neznamená to, že to nestálo za to."


Patnáct let jsem pracovala jako dětský výchovný poradce. Po letech jsem se potkala s jedním z tehdejších svých svěřenců. Bylo to problémové dítě, neustále naštvané a nespokojené. Jednou jsem mu namalovala Supermana a napsala něco v tom smyslu, že super-hrdinové se nikdy nevzdávají, a proto vždycky zvítězí. Dnes je ten chlapec hasič, zachraňuje lidské životy. Asi půlhodiny jsme si povídali a než jsme se rozloučili, vytáhl diář a ukázal mi můj obrázek Supermana, který měl pořád schovaný..


Stopnul jsem si taxi a na konci jízdy jsem zjistil, že jsem si zapomněl náprsní tašku a nemám čím zaplatit. V tu chvíli mával na moje taxi nějaký muž a když přišel k nám, zaplatil za mě. Ptal jsem se, jak mu peníze můžu vrátit a on vytáhl vizitku s adresou a povídá: "Nechte je tady". Večer jsem se na tu adresu vydal a když jsem dorazil na místo, zjistil jsem, že tam sídlí jedna charitativní organizace.


Jednou jsem jela autobusem a vypadl mi telefon. Vůbec jsem si toho nevšimla, vystoupila a šla domů. Až když jsem si svlékala kabát, zjistila jsem, že telefon nemám. Sedla jsem si a brečela. Najednou klepe na dveře maminka a podává mi svůj mobil, že mě někdo volá. Ozval se mužský hlas, že našel můj telefon, a tak mi tedy volá na mámino číslo. Dali jsme si rande, aby mi mobil vrátil. A scházíme se už dva roky.


Jsem prodavačkou v obchodě s dámskou konfekcí. Dneska k nám přišla dvojice, muž se ženou. On jí každý kousek podrobně popisoval, potom s ní šel do kabinky, pomáhal jí s oblékáním a vyprávěl jí, jak jí která věc sluší. Paní byla slepá. Skutečná láska opravdu překoná každou překážku.

Zdroj: www.pronaladu.cz

13 věcí blokujících příchod štěstí do našeho života

7. listopadu 2014 v 17:41 ČlánkyKdyž se v životě zbavíte 13 věcí, pocítíte příliv štěstí a spokojenosti. Nejen přečtěte… vyzkoušejte to!


1. Zbavte se potřeby vždycky dokazovat svoji pravdu.

Je mezi námi mnoho takových, kteří dokonce ani pod hrozbou ztráty krásného vztahu, i když působí bolest a vyvolávají stres nedokážou ustoupit a přijmout jiný názor. Nestojí to za to.


2. Přestaňte všechno ustavičně kontrolovat.

Zřekněte se potřeby neustálé kontroly všeho, co se kolem vás děje: situací, událostí, lidí apod. Ať jsou to příbuzní, blízcí přátelé, kolegové nebo neznámí lidé na ulici, dovolte jim být takoví, jací jsou.


3. Neházejte na nikoho vinu.

Neklaďte druhým za vinu něco, co máte nebo nemáte, za to, co cítíte nebo necítíte. Přestaňte plýtvat energií a přijměte plnou odpovědnost za vlastní život.


4.Zanechte negativních rozmluv se sebou samým.

Jak mnoho lidí si škodí prostě jen tím, že dovolují negativním myšlenkám řídit svůj vlastní život! Nedůvěřujte tak úplně všemu, co vám říká váš logický, uvážlivý rozum. Jste lepší a schopnější, než se domníváte.


5. Přestaňte si stěžovat.

Zbavte se neustálé potřeby stěžovat si na spoustu věcí: na lidi, situace, události, které vás činí nešťastnými, smutnými a ochablými. Nikdo vás nemůže udělat nešťastnými, žádná situace vás nemůže rozhořčit. Není to situace, která ve vás vyvolává ty či ony pocity.


6. Zřekněte se kritiky.

Zanechte kritiky lidí, kteří jsou jiní než vy, a událostí, které nenaplňují vaše očekávání. Každý je jiný..


7. Nechtějte na druhé udělat dojem.

Přestaňte se přetvařovat a být někým, kým ve skutečnosti nejste. Sejměte masku, přijměte a zamilujte si své skutečné Já.


8. Nebraňte se změnám.

Změny jsou zcela normální, jsou nezbytné, aby se člověk pohnul z bodu A do bodu B. Pomáhají měnit náš vlastní život i život lidí kolem nás k lepšímu.


9. Nechte cejchování.

Skoncujte s cejchováním lidí či událostí, o kterých nic nevíte nebo jim prostě nerozumíte. Raději se postupně otevírejte poznávání nového.


10. Opusťte minulost.

Ano, je to těžké. Zvláště když minulost je pěknější než přítomnost a z budoucnosti máme jisté obavy. Avšak nezbývá vám nic jiného než přijmout fakt, že přítomnost je to jediné, co máte.


11. Zbavte se strachů.

Strach je pouhou iluzí, ve skutečnosti neexistuje - to vy jste ho stvořili. Všechno je ve vaší hlavě. Změňte své vnitřní vztahy a ty vnější se samy usadí na správná místa.


12.Přestaňte se vymlouvat.

Odhalte výmluvy a pošlete je do penze. Nejčastěji omezujeme sami sebe právě záplavou výmluv.


13.Nepodřizujte svůj život očekávání jiných lidí.

Příliš mnoho lidí žije životem, který jim nenáleží. Prožívají ho v souladu s tím, co pro ně jiní pokládají za nejlepší - dělají to, co od nich očekávají rodiče, přátelé, učitelé, vláda a společnost. Ignorují svůj vlastní vnitřní hlas, vnitřní naléhání. Jsou natolik zaměstnáni realizací očekávání jiných lidí, že nad svým životem ztrácejí kontrolu. Zapomínají, co jim skutečně přináší štěstí, co sami ve skutečnosti chtějí… a konec konců zapomínají sami na sebe.


Zdroj: www.pronaladu.cz

Ticho promlouvá

4. listopadu 2014 v 1:38 Články
Když ztratíte spojení s vnitřním tichem, ztratíte spojení se svým já.
Ztratíte-li spojení se svým já, ztratíte se ve světě.
Vaše nejvnitřnější vědomí vlastního já, vědomí toho, čím jste, je neoddělitelné od ticha.
To je onen pocit já jsem, který je hlubší než jméno a forma.
Ticho je vaší přirozeností...

...Kdykoli je kolem vás ticho - naslouchejte mu. Vnímejte je. Věnujte mu pozornost. Naslouchání tichu vyvolává ticho ve vašem nitru, neboť ticho lze vnímat jedině skrze ně samé.

Všimněte si, že když vnímáte ticho, tak nemyslíte na nic. Uvědomujete si, ale nemyslíte. Jakmile si začnete uvědomovat ticho, okamžitě se dostanete do stavu klidné vnitřní bdělosti. Jste přítomní. Vymanili jste se z dlouhých tisíciletí kolektivního návyku.

Podívejte se na strom nebo na květinu. Tiše ji vnímejte. Jak je tichá, jak hluboce je zakořeněná v Bytí. Dovolte přírodě, aby vás učila tichu.

... Jakýkoli rušivý hluk vám může být stejně nápomocný jako ticho. Jak? Přestanete-li se bránit a hluk přijmete, také dosáhnete vnitřního klidu a ticha.

Kdykoli přijímáte přítomný okamžik - ať už je jakýkoli - jste v klidu.Je ticho pouhá nepřítomnost obsahu a hluku?
Ne, ticho je inteligence sama - vědomí, z nějž se rodí veškeré formy.
Vědomí je esencí všech galaxií a každého stébla trávy; všech květin, stromů, ptáků a vůbec všeho.

Ticho je jediná věc na tomto světě, která nemá žádnou formu.
Koneckonců to není věc a není z tohoto světa.

Když se díváte v klidu na strom nebo na člověka, kdo se dívá? Něco hlubšího než člověk. Vědomí se dívá na svůj výtvor.

Potřebujete víc vědomostí?
Zachrání svět víc informací, víc rychlých počítačů a víc vědecké analýzy?
Nepotřebuje lidstvo spíš moudrost?

Ale co je to moudrost a kde ji lze najít?
Moudrost přichází se schopností být v klidu.
Jen se dívejte a naslouchejte. Nic víc nedělejte.

Tiché pozorování a naslouchání aktivuje neracionální inteligenci ve vašem nitru.
Nechejte ticho vést vaše slova a činy.


Eckhart Tolle - Ticho promlouvá
Ilustrace : © Eva Lipinová
www.duhovaposelstvi.blog.cz

Nevěřte všemu

3. listopadu 2014 v 22:21 Citáty


Nevěřte všemu, co se vám k věření předkládá:
Zkoumejte vše a přesvědčujte se o všem sami!
- Jan Amos KomenskýZdroj: Facebook - Energie Vesmírná

.
.
.
.